Z8F0830SJ020SG
MFR.Part #
Z8F0830SJ020SG
JLCPCB Part #
C2640382
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 10bit 2.7V~3.6V 20MHz 23 256Byte 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS