Z8F0812PJ020EG
MFR.Part #
Z8F0812PJ020EG
JLCPCB Part #
C2640718
Package
DIP-28
Description
-40℃~+105℃ 19 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS