Z8F0811HH020EG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F0811HH020EG
JLCPCB Part #
C7456332
Package
SSOP-20
Description
-40℃~+105℃ 11 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS