Z8F022APB020SG
MFR.Part #
Z8F022APB020SG
JLCPCB Part #
C6363144
Package
DIP-8
Description
0℃~+70℃ 10bit 2.7V~3.6V 20MHz 2KB 512Byte 6 64Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS