Z8F011APJ020SG2156
MFR.Part #
Z8F011APJ020SG2156
JLCPCB Part #
C2640484
Package
PDIP-28
Description
0℃~+70℃ 16Byte 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 25 256Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS