SMCJ160A
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
SMCJ160A
JLCPCB Part #
C5261613
Package
SMC
Description
1.5kW 160V 178V 1uA 259V 5.79A TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS