TYPE-611-7.6-T3-5A
Extended
Manufacturer
Yuandi
MFR.Part #
TYPE-611-7.6-T3-5A
JLCPCB Part #
C7464665
Package
SMD
Description
-30℃~+80℃ 1 10,000 cycles 16P 20V 5A 7.6mm Black Female Surface Mount, Right Angle Type-C USB 3.1 SMD USB Connectors ROHS