FPC-0.5LS-54PH20
Extended
Manufacturer
Yuandi
MFR.Part #
FPC-0.5LS-54PH20
JLCPCB Part #
C19724829
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 500mA 50V 54P Phosphor bronze Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS