MPD101M1AD19015R
Extended
Manufacturer
Ymin
MFR.Part #
MPD101M1AD19015R
JLCPCB Part #
C2997484
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1.9mm 100uF 10V 15mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 4.7mm 5.1A@100kHz 7.3mm ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS