SMDJ36AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMDJ36AQ
JLCPCB Part #
C2942642
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 36V 3kW@10/1000us 44.2V 51.64A@10/1000us 58.1V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS