SMDJ16AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMDJ16AQ
JLCPCB Part #
C7462806
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 115.38A@10/1000us 16V 19.7V 1uA 26V 3kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS