SMAJ28AQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMAJ28AQ
JLCPCB Part #
C7462764
Description
-55℃~+175℃ 1uA 28V 34.4V 400W@10/1000us 45.4V 8.8A@10/1000us TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS