BZT52C47
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C47
JLCPCB Part #
C699146
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@35V 100Ω 44V~50V 47V 500mW 750Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS