BZT52C18S
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C18S
JLCPCB Part #
C699176
Package
SOD-323(SC-90)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@12.6V 16.8V~19.1V 18V 200mW 225Ω 45Ω SOD-323(SC-90) Zener Diodes ROHS