BZT52B8V2
Extended
Manufacturer
YONGYUTAI
MFR.Part #
BZT52B8V2
JLCPCB Part #
C2904811
Package
SOD-123
Description
1 Independent 15Ω 500mW 700nA 8.04V~8.36V 8.2V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS