BZT52C27
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
BZT52C27
JLCPCB Part #
C5270753
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 100nA@18.9V 25.1V~28.9V 27V 500mW 80Ω Independent SOD-123 Zener Diodes ROHS