SR0805KR-7W3K6L
MFR.Part #
SR0805KR-7W3K6L
JLCPCB Part #
C4140535
Description
-55℃~+155℃ 250mW 3.6kΩ Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS