SR0805JR-7W82RL
MFR.Part #
SR0805JR-7W82RL
JLCPCB Part #
C7368959
Description
-55℃~+155℃ 250mW 82Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS