SR0402JR-7T27KL
MFR.Part #
SR0402JR-7T27KL
JLCPCB Part #
C20166313
Description
-55℃~+155℃ 200mW 27kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS