RT1206DRE076K98L
MFR.Part #
RT1206DRE076K98L
JLCPCB Part #
C862033
Description
-55℃~+155℃ 250mW 6.98kΩ Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS