RT0805WRE0756KL
MFR.Part #
RT0805WRE0756KL
JLCPCB Part #
C1710390
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 56kΩ Thin Film Resistor ±0.05% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS