RT0805DRE076R81L
MFR.Part #
RT0805DRE076R81L
JLCPCB Part #
C868920
Description
-55℃~+155℃ 125mW 6.81Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS