RT0805DRE072R49L
MFR.Part #
RT0805DRE072R49L
JLCPCB Part #
C20166145
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.49Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS