RT0805BRE0796R5L
MFR.Part #
RT0805BRE0796R5L
JLCPCB Part #
C868253
Description
-55℃~+155℃ 125mW 96.5Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS