RT0805BRE072R67L
MFR.Part #
RT0805BRE072R67L
JLCPCB Part #
C7065069
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.67Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS