RT0603WRE07976RL
MFR.Part #
RT0603WRE07976RL
JLCPCB Part #
C2140658
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 976Ω Thin Film Resistor ±0.05% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS