RT0603DRD0748R7L
MFR.Part #
RT0603DRD0748R7L
JLCPCB Part #
C2101133
Description
-55℃~+155℃ 100mW 48.7Ω 75V Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS