RT0603DRD0748K7L
MFR.Part #
RT0603DRD0748K7L
JLCPCB Part #
C862740
Description
-55℃~+155℃ 100mW 48.7kΩ Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS