RT0603BRC0736KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0603BRC0736KL
JLCPCB Part #
C860853
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS