RT0402FRE0748K7L
MFR.Part #
RT0402FRE0748K7L
JLCPCB Part #
C854341
Description
-55℃~+155℃ 48.7kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS