RT0402DRE0736RL
MFR.Part #
RT0402DRE0736RL
JLCPCB Part #
C853923
Description
-55℃~+155℃ 36Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS