RT0402DRE07240RL
MFR.Part #
RT0402DRE07240RL
JLCPCB Part #
C853865
Description
-55℃~+155℃ 240Ω 50V 63mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS