RT0402DRD07340RL
MFR.Part #
RT0402DRD07340RL
JLCPCB Part #
C2102790
Description
-55℃~+155℃ 340Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS