RT0402CRE07560RL
MFR.Part #
RT0402CRE07560RL
JLCPCB Part #
C2120652
Description
-55℃~+155℃ 50V 560Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±0.25% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS