RT0402BRD07140RL
MFR.Part #
RT0402BRD07140RL
JLCPCB Part #
C852529
Description
-55℃~+155℃ 140Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS