RE0603BRE076K8L
MFR.Part #
RE0603BRE076K8L
JLCPCB Part #
C20164810
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.8kΩ Thick Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS