RC0805JR-7W7R5L
MFR.Part #
RC0805JR-7W7R5L
JLCPCB Part #
C20163634
Description
-55℃~+155℃ 250mW 7.5Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS