RC0805FR-076R8P
MFR.Part #
RC0805FR-076R8P
JLCPCB Part #
C20162809
Description
-55℃~+155℃ 125mW 6.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS