RC0805FR-0728R7L
MFR.Part #
RC0805FR-0728R7L
JLCPCB Part #
C483082
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 28.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS