RC0603FR-07182KL
MFR.Part #
RC0603FR-07182KL
JLCPCB Part #
C163428
Description
-55℃~+155℃ 100mW 182kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS