RC0603DR-078K66L
MFR.Part #
RC0603DR-078K66L
JLCPCB Part #
C4552579
Description
-55℃~+155℃ 100mW 8.66kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS