RC0603DR-0759RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603DR-0759RL
JLCPCB Part #
C859078
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 59Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS