RC0402JR-07510RL
MFR.Part #
RC0402JR-07510RL
JLCPCB Part #
C137860
Description
-55℃~+155℃ 50V 510Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS