RC0402JR-071M2L
MFR.Part #
RC0402JR-071M2L
JLCPCB Part #
C327411
Description
-55℃~+155℃ 1.2MΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS