RC0402FR-07160KL
MFR.Part #
RC0402FR-07160KL
JLCPCB Part #
C273334
Description
-55℃~+155℃ 160kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS