RC0402DR-07470RL
MFR.Part #
RC0402DR-07470RL
JLCPCB Part #
C471786
Description
-55℃~+155℃ 470Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS