RC0201FR-0740K2P
MFR.Part #
RC0201FR-0740K2P
JLCPCB Part #
C20161155
Description
-55℃~+125℃ 40.2kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS