RC0201FR-0736K5L
MFR.Part #
RC0201FR-0736K5L
JLCPCB Part #
C474692
Description
-55℃~+125℃ 25V 36.5kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS