PE2010FKE070R015L
MFR.Part #
PE2010FKE070R015L
JLCPCB Part #
C1702248
Description
15mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS