PE0603FRF070R051L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603FRF070R051L
JLCPCB Part #
C2143352
Description
100mW 51mΩ Metal Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS